Dynamic WT-9

Dvoumístné letadlo Dynamic WT-9 je vyráběné slovenskou firmou Aerospool, s.r.o. na letišti v Prievidzi. Díky svému konstrukčnímu řešení a použitím nejmodernějších materiálů patří mezi nejlehčí UL letouny současné výroby. Má za sebou kompletní aero-elastické testy do rychlosti 300 km/h. Jeho elegantní a dokonale aerodynamický tvar zaručuje vysokou cestovní rychlost 200-250km/h a dolet až 1200km.

Trup

Kompozitová sendvičová skořepina, kde hlavní přísadou je uhlíková tkanina, zaručuje letadlu nízkou hmotnost a současně vysokou pevnost a tuhost. Součástí trupu je 2,45 m široký centroplán s integrálními palivovými nádržemi s celkovým objemem 75 litrů. Hlavní podvozek je tříkolový a je tvořený laminátovými pružinami. Přední noha podvozku, umístěná na požární stěně, je tvořena odpružením gumovými provazci. Kola hlavního podvozku jsou vybavena kotoučovými hydraulickými brzdami. 

Řízení

Letadlo Dynamic je vybaveno kompletním dvojím řízením, s klasickým uspořádáním. Ovládání vztlakových klapek je mechanické. Vztlakové klapky mají tři polohy: 0°, 15°, a 38°. Podélné vyvažování je mechanické. Pedály nožního řízení jsou polohovací. 

Pohonná jednotka

Pohonnou jednotkou letounu je čtyřválcový čtyřtaktní motor Rotax 912 ULS s výkonem 73,5 KW ( 100 HP) o zdvihovém objemu 1352 cm. Tento motor patří mezi nejrozšířenější svého druhu po celém světě a jeho výhodou je celosvětové obchodní a servisní pokrytí. 
Na letoun je namontována vrtule Woodcomp SR2000, která je elektricky stavitelná se systémem constantspeed.

Kabina

Rám krytu kabiny je vyroben z uhlíkového kompozitu. Vnitřní šířkou kabiny - 115 cm – patří Dynamic k nejprostornějším ve své kategorii. Na míru vyrobené organické sklo (od švýcarské firmy Mecaplex), které tvoří kabinu letadla, je zárukou výborného výhledu do všech stran, což je nejen příjemné, ale také to přispívá ke zlepšení celkové bezpečnosti provozu. Kabina je vytápěna. Sedadla jsou čalouněná. Za sedadly se nachází objemný zavazadlový prostor.

Palubní přístroje

Základní sada palubních přístrojů se skládá z rychloměru, výškoměru, kompasu, otáčkoměru, tlakoměru a teploměru oleje, a teploměru hlav válců. Pro zákazníka je připraven velký výběr doplňkové avioniky (GPS, odpovídač sekundárního radaru, Dynon D100, D120,D180, ...) a tak palubní deska Dynamica může s přehledem konkurovat jakémukoli většímu letadlu.

Záchranný systém

Letadlo je vybaveno záchranným padákovým raketovým systémem. Tento systém je zkonstruován tak, aby byl schopen zachránit letadlo s posádkou od 90 m výšky letu do rychlosti 300 km/h.